تیم مذاکره افغانستان: آتش بس خواسته اساسی دور سوم مذاکره با طالبان است

به گزارش وبلاگ مهیار، عضو ارشد تیم مذاکره دولت افغانستان با تاکید بر این که طالبان با خروج نیروهای خارجی بهانه ای برای جنگ ندارد، اظهارداشت که آتش بس خواسته اساسی در دور سوم مذاکرات صلح است.

تیم مذاکره افغانستان: آتش بس خواسته اساسی دور سوم مذاکره با طالبان است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مهیار، محمد امین احمدی عضو ارشد تیم مذاکره دولت افغانستان با طالبان اعلام نمود که با خروج نیروهای خارجی از این کشور، طالبان دیگر بهانه ای برای ادامه جنگ ندارد و تداوم درگیری ها جنگ بین افغان ها است.

وی اضافه نمود که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، مسئولیت دفاع و حل بحران به عهده شهروندان این کشور قرار گرفته است و این فرصت تازه ای برای افغان ها به عنوان یک ملت است.

احمدی اعلام نمود که بخش مهمی از مسئولیت شرایط جاری افغانستان به عهده طالبان است زیرا این گروه با ادامه جنگ از یک مذاکره جدی و معنادار خودداری می نماید.

عضو ارشد تیم مذاکره دولت افغانستان در دوحه اظهارداشت که قرار است دور سوم مذاکرات با طالبان شروع گردد و خواست اساسی طرف جمهوریت برقراری آتش بس است.

وی ادامه داد که خواست طرف جمهوریت، خواست عموم مردم افغانستان است و باید برای رسیدن به این خواسته مردم نیز حمایت نمایند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان پیش از این درباره شروط این گروه برای پذیرش آتش بس گفته بود که اگر فضای اعتماد بین دو طرف وجود داشته باشد و طالبان متوجه شوند که اهداف آنها بدون جنگ هم تحقق می پذیرد، جنگ را متوقف خواهند کرد.

سخنگوی طالبان درباره شروط این گروه برای پذیرش آتش بس از برقراری حاکمیت نظام اسلامی، خروج کامل نیروهای خارجی و استقلال کامل کشور نام برده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تیم مذاکره افغانستان: آتش بس خواسته اساسی دور سوم مذاکره با طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم مذاکره افغانستان: آتش بس خواسته اساسی دور سوم مذاکره با طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید