جزئیاتی از کارت رفاه معیشتی، قدم تازه دولت برای پرداخت یارانه یک میلیونی

به گزارش وبلاگ مهیار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهادی را به اسم قرارگاه رفاه مردم تشکیل داده که حجت الله عبدالملکی، وزیر کار به اسم رئیس این قرارگاه فعالیت می نماید که این قرارگاه شامل 14 ستاد است.

جزئیاتی از کارت رفاه معیشتی، قدم تازه دولت برای پرداخت یارانه یک میلیونی

ستاد کارت رفاه مردم یکی از این ستادهاست. آنطور که نائب رئیس قرارگاه رفاه مردم گفته قرار است به وسیله این ستاد به معیشت مردم یاری گردد بعلاوه این ستاد در پی ایجاد ابزاری برای رساندن یاری های معیشتی به جامعه مخاطب خدمات وزارتخانه است.

طرح اعطای کارت رفاه معیشتی یکی از برنامه های ابراهیم رئیسی است. طرحی که قرار است به پنج دهک اول یارانه داده گردد. در واقع به نظر می رسد که قرار است طرح کارت رفاه معیشتی رئیس جمهور به وسیله این ستاد اجرایی گردد.

مبلغ کارت رفاه معیشتی

رئیس جمهور چند ماه پیش از اعطای کارت اعتباری معیشتی خانوار در آذر سال جاری اطلاع داد. بر اساس این طرح به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول 200 هزار تومان و دو دهک بعدی 150 هزار تومان اعتبار ماهانه قرض الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص می یابد.

بنابراین خانوار پنج نفره ای که در سه دهک اول قرار داشته باشد، ماهانه یک میلیون تومان و خانوار پنج نفره ای که در دهک های چهارم و پنجم باشد ماهانه 750 هزار تومان کارت رفاه معیشتی می گیرد.

اقساط:

به گفته ابراهیم رئیسی این طرح از آذر سال جاری اجرا می گردد. بعلاوه آنطور که از این طرح معین است، پولی که به مردم داده می گردد در واقع یک وام قرض الحسنه است که باید به دولت برگردد.

براساس جزئیات این طرح اگر خانواری در پرداخت اقساط مشکل داشته باشد دولت به او یاری می نماید. در واقع رئیس جمهور گفته که به این گروه از خانوارها یارانه دیگری پرداخت می گردد که این اقساط را بپردازند.

مشمولان:

در مورد افرادی که در پنج دهک اول قرار دارند احتمالا تعداد این افراد بیش از 40 میلیون نفر باشد. چرا که دولت قبلی در پاییز گذشته وقتی خواست به گروهی از مردم یارانه کرونا پرداخت کند گفت که به پنج دهک یعنی حدود 42 میلیون نفر یارانه می دهد.

منبع: تجارت نیوز

به "جزئیاتی از کارت رفاه معیشتی، قدم تازه دولت برای پرداخت یارانه یک میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیاتی از کارت رفاه معیشتی، قدم تازه دولت برای پرداخت یارانه یک میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید