سخنگوی ستاد کرونا: در 12 استان شیب ابتلا به شدت تند است

به گزارش وبلاگ مهیار، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: ویروس کرونای انگلیسی نوع غالب ویروس در ایران است. سرعت انتشار کرونا در 12 استان بسیار تند و در 12 استان دیگر تند است، میزان رعات پروتکل های بهداشتی 56 درصد است و هفته های بسیار سختی را پیش رو داریم.

سخنگوی ستاد کرونا: در 12 استان شیب ابتلا به شدت تند است

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی روز شنبه پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید، اضافه نمود: همه استان ها با موج سنگین ابتلا به کرونا روبرو هستند. بیشتر بیمارستان ها شلوغ شده و تعداد مراجعان زیاد است. استان هایی هم داریم که تازه از موج قبلی رها شده بودند و دوباره درگیر موج جدید شدند.

وی ادامه داد: عوامل مختلفی در شکل گیری این موج جدیدی نقش داشته، قبل از سال تحویل و از نیمه اسفند خرید های شب عید و دید و بازدیدها، افت شاخص رعایت پروتکل ها که متاسفانه به زیر 60 درصد سقوط کرد و عوامل مختلف دست به دست هم داد که این موج شکل گرفت.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: از طرف دیگر دورهمی ها، عید دیدنی ها، رفتن به مهمانی ها و رستوران ها و تعدد مراسم عروسی و عزا از عوامل اصلی دیگری بود که باعث شکل گیری موج جدید کرونا بود. عامل مهم دیگر نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور ها وجود ویروس جهش یافته انگلیسی است که اکنون نوع غالب ویروس در ایران است. مدل کرونا در استان ها موید این مسئله است.

وی ادامه داد: در 12 استان شیب بسیار تندی داریم، اردبیل، بوشهر، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، فارس، کرمان، لرستان مرکزی و قم استان هایی هستند که شیب افزایشی کرونا بسیار تند است و باید به شدت مراقبت کرد تا بتوانیم از میزان خسارت کم کنیم. در بعضی استان ها که 11 استان هستند، شیب تند است، اما به تندی 12 استان قبلی نیست، اما وارد موج چهارم شده اند و شیب صعودی این استان ها در حال تند شدن است هفته های سختی را پیش رو داریم. ایلام، البرز، آذربایجان غربی، سمنان، تهران خراسان رضوی، چهار محال و بختیاری و کرمان نیز شیب تندی دارند.

رئیسی گفت: استان هایی هم داریم که موج جدید کرونا را به تازگی تجربه می نمایند و تازه از موج قبلی گذشته بودند. فشار سنگینی را پشت سر گذاشتند گیلان، مازندران، خوزستان به رغم اینکه در یکی دو ماهه به شدت درگیر بود، اما بقیه شهر های این استان ها به دشت درگیر هستند.

منبع: فرارو

به "سخنگوی ستاد کرونا: در 12 استان شیب ابتلا به شدت تند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی ستاد کرونا: در 12 استان شیب ابتلا به شدت تند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید