دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند، زمزمه کاهش مالیات از تراکنش های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی

به گزارش وبلاگ مهیار، خبرنگاران : رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با پیشنهاد وزیر اقتصاد مقرر شد پیشنهاد کاهش مالیات از تراکنش های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی به مجلس ارائه شود.

دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند، زمزمه کاهش مالیات از تراکنش های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی

به گزارش ایرنا ، قاسم نوده فراهانی در خصوص جلسه فعالان صنفی با وزیر اقتصاد، گفت: اصناف همواره بر شفاف سازی مالیاتی تاکید دارند و سلامت مالیاتی و اخذ آن بر اساس قانون را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی اضافه کرد: موضوعی که در جلسه با وزیر اقتصاد مطرح شد اخذ مالیات از تراکنش های دستگاه های کارتخوان در واحدهای صنفی است، زیرا هیچ آموزش و اطلاع رسانی درباره چگونگی اخذ مالیات به اصناف داده نشده است.

رئیس اتاق اصناف تهران توضیح داد: ممکن است فردی منزل مسکونی خود را فروخته باشد و مبلغ آن را در حساب مربوط به دستگاه کارتخوان که در واحد صنفی خود دارد، واریز کند یا در دادوستدهای بین همکاران خود مبالغی را رد و بدل کند که همه این موارد مبلغ تراکنش ها را افزایش می دهد.

نوده فراهانی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد برای جبران مواردی که به آن اشاره کردیم مالیات این تراکنش ها در سال 1399 تا 30 درصد تخفیف داده شود تا اشتباهات جبران شود، اما براساس قانون بودجه 1400، نمی توانیم مالیات تراکنش ها را تخفیف دهیم، مگر اینکه مجلس مصوب کند.

وی گفت: طرح وزیر اقتصاد با موافقت کنندگان مجلس حاضر در جلسه همراه بود و مقرر شد نامه ای در این خصوص تهیه و برای رئیس مجلس ارسال شود که در دستورکار مجلس قرار یگیرد و مالیات دستگاه های کارتخوان اصناف مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف تهران اضافه کرد: در این جلسه همچنین مقرر شد هر کدام اصناف اگر نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض دارد، می توانند موارد را اعلام کنند تا مسائل برطرف شود.

نوده فراهانی اعلام نمود: همچنین در این جلسه اعلام شد که واحدهای صنفی می توانند دو تا شماره حساب داشته باشند که یکی از آن به واریز دادوستدهای واحد صنفی اختصاص یابد و دیگری نیز به حساب های شخصی فرد تعلق بگیرد و قابل رصد باشد تا در خصوص مالیات اجحافی نشود.

وی توضیح داد: پیش از این واحدهای صنفی که چهار میلیارد و 800 میلیون تومان فروش داشته اند، طبق روال گذشته می توانند مالیات خود را بپردازند و نسبت به سال گذشته افزایشی نخواهند داشت. درآمدهای پنج تا 12 میلیارد تومان نیز 6 درصد افزایش مالیات خواهند داشت و از درآمدهای بالای 12 میلیارد تومان نیز 12 درصد اخذ مالیات خواهند شد.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: همچنین مدت تحویل اظهارنامه 15 روز تمدید شد و فعالان صنفی می توانند تا 15 تیرماه اظهارنامه خود را ارائه کنند.

منبع: توریسم آنلاین

به "دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند، زمزمه کاهش مالیات از تراکنش های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند، زمزمه کاهش مالیات از تراکنش های دستگاه کارتخوان واحدهای صنفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید