راه اندازی 20 پارک جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400

به گزارش وبلاگ مهیار، رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی به راه اندازی اتاق بازی در 23 مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار کرد: تا مهرماه سال 1400، 20 پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی نیز از دو به 10 اتاق خواهد رسید.

راه اندازی 20 پارک جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400

سید جواد حسینی در گفت وگو با وبلاگ مهیار، با تاکید بر اینکه یک سیستم آموزش وپرورش استاندارد نیازمند ارتقای استانداردهای خود در حوزه های مختلف است عنوان نمود: توانمندسازی فضاها یکی از مولفه های این امر است که به وسیله تجهیز فضاهای موجود و ایجاد فضاهای جدید دنبال می گردد.

وی اضافه کرد: بر اساس آمایش سرزمینی 210 مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب موردنیاز است که ساخت این مدارس از یک سال گذشته در قالب طرح از خشت تا بهشت شروع شده است. تا اواخر سال 99، 135 مدرسه از این تعداد کلنگ زنی و یا بهره برداری شده است.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با بیان اینکه تا مهرماه سال آینده حدود 1296 مدرسه از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به منظور استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه مناسب سازی می گردد گفت: همچنین 64 مدرسه نیز توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت الگویی مناسب سازی خواهد شد.

حسینی ادامه داد: نوآوری فضا و تجهیزات و ایجاد مراکز جامع تشخیصی، توان بخشی و مشاوره ای را به صورت جدی دنبال می کنیم. تا به امروز سه مرکز جامع در کشور راه اندازی شده و شمار این مراکز تا خاتمه سال تحصیلی به 10 مرکز خواهد رسید.

وی همچنین به راه اندازی اتاق بازی در 23 مدرسه خاص نابینایان اشاره و اظهار کرد: تا مهرماه آینده 20 پارک تحرک و جهت یابی در مدارس خاص نابینایان راه اندازی و شمار اتاق های حسی و حرکتی نیز از دو به 10 اتاق خواهد رسید.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی اضافه کرد: ورزش نیز از جمله نیازهای اساسی دانش آموزان استثنایی است. 31 سالن ورزشی مختص دانش آموزان استثنایی در کشور وجود دارد اما متاسفانه 14 استان کشور فاقد سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی هستند. ساخت سالن های ورزشی 200 متر مربعی درون مدرسه ای در 368 مدرسه استثنایی با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس از سال 99 شروع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی 20 پارک جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 20 پارک جهت یابی در مدارس خاص نابینایان تا مهر1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید