روش هایی برای جلوگیری از سرد شدن پا

به گزارش وبلاگ مهیار، همه ما شنیده ایم که پا قلب دوم انسان است، اما معمولا پا ها در زمستان سرد هستند در حالی که در این فصل بدن ما گرم نگه داشتن ارگان های حیاتی مانند قلب و ریه ها را در اولویت قرار می دهد که موجب کاهش جریان خون به دیگر اندام ها مانند دست و پا می گردد.

روش هایی برای جلوگیری از سرد شدن پا

به گزارش سلامت نیوز، درادامه چند روش کاربردی را برای گرم نگه داشتن پاهایتان معرفی می کنیم.

دو لایه جوراب بپوشید

برای گرم نگه داشتن پا های خود یک جفت جوراب عرق گیر پلی پروپیلن با یک جوراب پشمی روی آن بپوشید. این ترکیب برای گرم نگه داشتن انگشتان پا در زمستان مناسب است، اما مراقب باشید ترکیبی از جوراب ها را انتخاب نکنید که خیلی ضخیم باشند و برای پوشیدن کفش دچار مشکل شوید.

پا ها را در آب گرم قرار دهید

در صورت امکان، دوش آب گرم بگیرید یا در وان آب گرم غوطه ور شوید. این کار باعث گرم شدن کل بدن از جمله پا ها می گردد.

کفی حرارتی در کفش بگذارید

یک بسته کفی حرارتی یا بسته های گرمایشی از داروخانه بخرید. هنگامی که پا های شما سرد است، یکی را فعال کنید و داخل جوراب خود بچسبانید. اگر در دستورالعمل ها آمده است که کفی را در تماس مستقیم با پوست قرار ندهید، آن را بین جوراب و کفش یا بین دو لایه جوراب بهره ببرید.

کلاه بگذارید

شما گرمای زیادی را از سر خود از دست می دهید و هرچه بدن شما سردتر گردد، پا های شما هم سردتر خواهد شد. برای صرفه جویی در گرمای بدن و تشویق به گرم تر شدن پاها، کافی است یک کلاه سرتان بگذارید.

تندتر قدم بردارید

همواره باید هنگام پیاده روی ابتدا چند دقیقه آهسته گام بردارید، در روز های سرد باید با گام های تندتر ادامه دهید یا مسیری را انتخاب کنید که در نزدیکی مسیر آغاز، بلندی یا پله داشته باشد تا خون تان به جریان بیفتد. جریان خون بیشتری که در نتیجه ضربان قلب تندتر ایجاد می گردد، به گرم نگه داشتن پا ها یاری می نماید.

منبع: فرارو

به "روش هایی برای جلوگیری از سرد شدن پا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای جلوگیری از سرد شدن پا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید