سوغاتی فولادی ها از عربستان؛ چمدان 10 میلیاردی در دست آذری

به گزارش وبلاگ مهیار، حضور فولاد خوزستان در لیگ قهرمانان آسیا درآمدی 10 میلیارد تومانی برای این باشگاه به همراه داشته است.

سوغاتی فولادی ها از عربستان؛ چمدان 10 میلیاردی در دست آذری

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ مهیار، دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با حضور تیم های پرسپولیس، تراکتور، استقلال و فولاد از ایران اخیراً به انتها رسید. مسابقاتی که با صعود سه نماینده ایران به دور حذفی و حذف فولاد از رقابت ها همراه بود.

این درحالی است که فولادی ها تنها نماینده ایرانی در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان بودند و پیروز شدند با شکست 4 بر صفر مقابل العین، پا به مرحله گروهی بگذارند تا ایران به تنها کشوری تبدیل شود که در دور گروهی چهار نماینده داشت.

تیم فولاد خوزستان با توجه به بسته بودن پنجره نقل وانتقالاتش و عدم جذب بازیکنان موردنیاز و البته مصدومیت برخی از نفراتش و قرار دریافت در یک گروه سخت، نمایش فنی قابل قبولی مخصوصاً در دور رفت ارائه کرد. این باشگاه در کنار کسب تجربه آسیایی از لحاظ مالی نیز منفعت قابل توجهی با حضور در لیگ قهرمانان کسب کرده است.

فولادی ها در مدت حضورشان در عربستان مبلغ 180 هزار دلار بابت امتیاز هزینه های اقامت، 140 هزار دلار بابت اسپانسری لوگوی پیراهن در هفت بازی و 22 هزار دلار حق پخش تلویزیونی درآمدزایی داشته اند. این باشگاه همچنین برای دو تساوی مقابل النصر و السد 20 هزار دلار و یک پیروزی مقابل الوحدات 50 هزار دلار از حضور در مسابقات سود برده است.

جمع درآمدهای دلاری باشگاه فولاد از حضور در لیگ قهرمانان به مبلغ 412 هزار دلار می رسد که با نرخ روز ارز چیزی بیش از 9 میلیارد تومان است. به این مبلغ باید درآمد 700 میلیون تومانی تبلیغات محیطی بازی پلی آف را هم اضافه کنیم که به صورت ریالی به فولاد پرداخت شده است. بنابراین فولاد با حضور در لیگ قهرمانان آسیا حدود 10 میلیارد تومان درآمدزایی داشته است.

با وجود اینکه باشگاه های ایرانی همیشه در چنین مواردی مشکلاتی زیادی به دلیل تحریم ها برای دریافت پول از AFC و نهاد های بین المللی دارند، اما درآمدهای باشگاه خوزستانی توسط سعید آذری در عربستان اخذ و به ایران آورده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سوغاتی فولادی ها از عربستان؛ چمدان 10 میلیاردی در دست آذری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوغاتی فولادی ها از عربستان؛ چمدان 10 میلیاردی در دست آذری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید