شهر مردگان در روسیه یکی از مقاصد هیجان انگیز برای سفر است

به گزارش وبلاگ مهیار، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، شهر مردگان در روسیه یکی از مقاصد هیجان انگیز برای سفر است.

شهر مردگان در روسیه یکی از مقاصد هیجان انگیز برای سفر است

سفر و تجربه بازدید از نقاطی نو و وصف ناشدنی می تواند یک نکته در انتخاب مقصد باشد؛ به همین دلیل انتخاب مقصدی درست و هوشمندانه برای ثبت خاطراتی شیرین یکی از اولویت هاست و این انتخاب درست تجربه متفاوتی را برای مسافران و گردشگران رقم خواهد زد.

شهر مردگان یکی از نام های روستای دارگاوس روسیه است که می تواند عنوان عجیب ترین مقصد گردشگری را به آن اختصاص داد.

برخلاف دیگر مقاصد گردشگری در جهان، شهر مردگان روسیه شاید تنها مقصدی باشد که هیچکس حضور در آن و بازدید از این منطقه را به گردشگران و مسافران توصیه نمی کند، چرا که گفته می شود این شهر طلسم شده است و بازدیدکنندگان از آن زنده بیرون نخواهند آمد.

این روستا بین 5 کوه از رشته کوههای کائوکاسوس قرار گرفته و در واقع گورستانی باستانی، مملو از مقبره ها و سردابه ها است. نکته قابل توجه در مورد این قبرستان باستانی شکل قبرهای آن است؛ قبرهای این منطقه در دل زمین حفر نشده اند بلکه مرده ها در درون خیمه هایی سفید رنگ قرار گرفته اند.

این قبرها به شکل سازمان یافته ای در در امتداد یکدیگر قرار گرفته اند که در پشت آنها برج تخریب شده ای وجود دارد که گفته می شود از آن برای تماشای ارواح استفاده میشده است. سردابه های این قبرستان کلبه هایی سفید رنگ با سقفی منحنی شکل هستند که درون آنها پله وجود دارد و بالای آن شبیه به گنبد است.

بعضی از سردابه های بزرگ 2 تا 4 پله دارند و کوچکترها در یک طبقه قرار گرفته اند. بعضی از آنها اصلا سقف ندارند. داخل سردابه های بزرگتر طاق های هرمی شکلی قرار گرفته است که سقف را نگه میدارد.

کوچکترها طاق های بشکه مانند دارند. این طاق های مخروطی و هرمی به شکل تکه سنگ های پلکانی ساخته شده اند. جنس دیوارها هم از سنگ و ساروج است و دارای پنجره های مربع شکلی هستند که اجساد را از راه آنها به داخل سردابه میگذارند.

گفته می شود قدمت شهر مردگان به قرن 14 میلادی باز میشود که قوم اوستیای در این منطقه زندگی میکردند و به دلیل کمبود زمین برای ساخت و ساز و کشاورزی این قوم مجبور میشدند غیرقابل استفاده ترین مکان را برای دفن مرده های خود انتخاب کنند.

نکته جالبی که در مورد این قبرستان وجود دارد قایق های چوبی است که در کنار مرده ها در این قبرستان دفن شده اند؛ گفته می شود که مردمان این منطقه مرده ها را به همراه لباس و وسایل دفن میکرده اند و این کار به این دلیل بوده که پس از مرگ آنها باید از رودخانه ای عریض عبور کنند.

99 قبر سنگی و دخمه باستانی در این منطقه وجود دارد که در منابع قدمت قدیمی ترین سردابه قبرستان به قرن 16 میلادی می رسد.

همانطور که گفته شد افسانه ای این قبرستان را تحت تاثیر قرار داده است مبنی بر اینکه هر کس بتواند به آن وارد شود زنده از آن جا بازنخواهد گشت و افسانه ای دیگر معتقد است که خدایان نیز این مکان را نفرین کرده اند، اما با این وجود در دوران شوروی گردشگران از این مکان بازدید میکردند و در ورودی این قبرستان نیز به راحتی بلیت فروشی انجام میگرفت.

نکته قابل توجه دیگری که می تواند گردشگران را راغب به بازدید از این منطقه کند بناهای تاریخی است که از عصر برنز تا سده های میانه می رسد و بسیار غنی است و به عبارتی برای باستان شناسان گنجینه ای از اطلاعات است و چگونگی زندگی اوستایی ها را در قرون گذشته نشان می دهد.

منبع: همگردی

به "شهر مردگان در روسیه یکی از مقاصد هیجان انگیز برای سفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر مردگان در روسیه یکی از مقاصد هیجان انگیز برای سفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید