شیرخشک سهمیه بندی شد، هشدار درباره اتمام موجودی انبارها

به گزارش وبلاگ مهیار، چالش های تنظیم بازار و مسائل تخصیص ارز به بازار شیرخشک رسید.

شیرخشک سهمیه بندی شد، هشدار درباره اتمام موجودی انبارها

رئیس انجمن فراوریکنندگان شیرخشک نوزاد به وبلاگ مهیار اطلاع داد: حدود شش ماه است که ارز واردات به فراوریکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است فراوری بعضی انواع شیرخشک متوقف گردد.

هانی تحویل زاده نسبت به کمبود جدی شیرخشک در بازار هشدار داد و گفت: میزان ذخایر و موجودی انبار شیرخشک نگران کننده است و موجودی فعلی کارخانه ها تا دو ماه دیگر بیشتر کفاف نمی دهد و به همین دلیل فروش بعضی برندها فروش شیرخشک خود را سهمیه بندی نموده اند.

به گفته او، رایزنی های فراوریکنندگان با سازمان غذا و دارو بی نتیجه بوده است و بعضی مواد اولیه فراوریکنندگان با تعرفه های بالای واردات روبرو شده است. به عنوان مثال تعرفه واردات اسلیم میلک ها در ردیف تعرفه شیر شتر قرار گرفته است!

در همین حال داروخانه داران با تایید گرفتاری های تامین بعضی انواع شیرخشک در بازار می گویند که گاهی شهروندان ناچار هستند برای تامین شیرخشک مورد احتیاج شیرخواران خود از یک نقطه شهر به نقطه ای دیگر بروند.

یک داروخانه دار در امیرآباد تهران درباره سهمیه بندی شیرخشک بچه ها هم به وبلاگ مهیار گفت: شیر خشک آنتی کولیک یا شیرخشک هایی که برای رفلاکس نوزادان است، سهمیه بندی و تهیه این شیرخشک برای تامین کنندگان و مصرف کنندگان سخت شده است.

برای مطالعه بیشتر گزارش شیرخشک 20 درصد گران شد را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "شیرخشک سهمیه بندی شد، هشدار درباره اتمام موجودی انبارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرخشک سهمیه بندی شد، هشدار درباره اتمام موجودی انبارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید