صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تا به امروز

به گزارش وبلاگ مهیار، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس درباره فرایند بازگشایی مدارس از ابتدای مهرماه تا کنون شرح داد و گفت: دو شاخص برای ورود به فرایند بازگشایی ضروری بوده که نخست فاصله گذاری اجتماعی و دوم تهویه مناسب فضا و رعایت نکات بهداشتی است.

صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تا به امروز

علیرضا کمرئی در گفت وگو با وبلاگ مهیار، در این باره اظهار کرد: وزارت آموزش وپرورش در سال تحصیلی 1401-1400 فعالیت های آموزشی و تربیتی خودش را در مهرماه شروع کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به بهبود شرایط واکسیناسیون در کشور و شتاب گرفتن آن، کاهش نگرانی خانواده ها، ضرورت انجام فعالیت های آموزشی و تربیتی حضوری، کاهش آسیب هایی که گریبانگیر دانش آموزان در جریان یادگیری شده بود آموزش و پرورش سیاستش را به سمت بازگشایی حضوری مدارس برده و کوشش دارد به صورت تدرجی، آرام، با تأنَی و رعایت جوانب بهداشتی آموزش های حضوری را به تدریج از سر بگیرد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس با بیان اینکه این وزارتخانه به همین علت الگویی را برای شروع فعالیت های حضوری طراحی کرد و در دست اجرا دارد گفت: بر اساس این الگو در اولویت اول مدارس روستایی کشور فعالیت های حضوری خود را از سرگرفتند، زیرا از تراکم جمعیت کمتری برخوردار هستند و از طرف دیگر معمولاً در منطقه ها محروم دسترسی به سایر شیوه های آموزشی هم کمتر است.

کمرئی اضافه کرد: حدود 3.5 میلیون جمعیت دانش آموزی در مدارس روستایی و عشایری مشغول به تحصیل هستند که در دو گروه اولویت بندی شدند. در نیمه اول مهرماه همه مدارس دارای کلاس های 15 نفره مشمول بازگشایی شدند، زیرا نیازی به گروه بندی نبود و از اول مهر مجاز بودند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پرکردن فرمی که آمادگی آنها را ارزیابی می نماید بازگشایی را انجام دهند که این رخ داد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه دوم مهرماه هم مدارس روستایی و عشایری با جمعیت حدود 30 دانش آموز مجاز به بازگشایی با رعایت پروتکل های بهداشتی بودند که این اتفاق هم افتاده است گفت: در مجموع مدارس روستایی یا فعالیت های حضوری را شروع نموده اند و یا با ارزیابی منطقه ها آموزشی از شرایط بهداشتی مجوز را دریافت و در شرف بازگشایی هستند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس ادامه داد: در گروه مهرماه دسته دیگری از دانش آموزان مجاز به حضور در مدرسه بودند که فنی وحرفه ای و کاردانشی ها بودند. این گروه در دروس مهارتی مجاز به فعالیت حضوری شدند. ماهیت دروس مهارتی، عملی است و باید در فضای کارگاهی آموزش ببینند، بنابراین گرایش برای بازگشایی در اینجا بیشتر بود. بعلاوه تراکم دانش آموزان مهارتی کمتری است و فضاهای کارگاهی وسیع هستند.

کمرئی با اشاره به اینکه گروه سومی که امکان آموزش حضوری داشتند دانش آموزان پایه اول ابتدایی بودند که می توانستند به صورت مدیریت شده در مدرسه حضور داشته باشند و یک روز در هفته با معلم خود، فضای مدرسه و شرایط محیطی آن آشنا شوند تا بعد شرایط بهتری برای آنها ایجاد گردد مطرح نمود: دانش آموزان اول ابتدایی هیچ تصوری از مدرسه و معلم ندارند و پیش بردن آموزش آنها در فضای مجازی کار دشواری است. مدارس ابتدایی مجاز بودند این کار را به صورت مدیریت شده انجام دهند.

وی تاکید نمود: دو شاخص برای ورود به فرایند بازگشایی ضروری بوده؛ نخست رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دوم تهویه مناسب فضا و رعایت نکات بهداشتی؛ توزیع اقلام بهداشتی هم اجرا شده و نظارت بر بهداشت فردی و آگاهی دادن به خانواده ها هم صورت پذیرفته و در جریان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید