نحوه استفاده از مرخصی اساتید در مرداد و شهریور

به گزارش وبلاگ مهیار، بخشنامه نحوه استفاده از مرخصی استحقاقی و فوق العاده اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در مرداد و شهریورماه ابلاغ شد.

نحوه استفاده از مرخصی اساتید در مرداد و شهریور

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ مهیار، بر اساس اعلام مدیریت امور اداری دانشگاه تربیت مدرس، با توجه به شروع موج دوم شیوع بیماری کرونا و ضرورت پیشگیری از گسترش بیماری و نیز هزینه بالای مصرف آب و برق در مردادماه و لزوم صرفه جویی در این زمینه، نحوه استفاده از مرخصی اعضای هیئت علمی و غیر هیئت علمی در مرداد و شهریورماه بر اساس مصوبه 22 تیرماه 99 هیئت رئیسه دانشگاه، صورت می گیرد.

بر اساس این بخشنامه و طبق ماده 81 آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی، ضروری است اعضای هیئت علمی رسمی دانشگاه حداقل 20 روز و تا سقف 30 از مرخصی استحقاقی خود را در مردادماه و مانده مرخصی را در شهریورماه استفاده کنند.

همچنین اعضای هیئت علمی پیمانی و طرح سربازی، مرخصی استحقاقی خود را با هماهنگی مقام مسئول در مردادماه استفاده کنند.

بخشنامه تصریح می کند: مرخصی ها نباید موجب تاخیر در برگزاری امتحانات خاتمه ترم و به ویژه جلسات دفاع دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی در مرداد و یا شهریور شود و انتظار می رود اعضای هیئت علمی با توجه به تجربه دوران نیمه حضوری اخیر، در تسریع امور در ایام مرخصی همکاری جدی و متناسب داشته باشند.

با توجه به بخشنامه های پیشین در ارتباط با فراهم کردن تسهیلات لازم برای انجام جلسات دفاعیه برخی از دانشجویان در طی ماه های مرداد و شهریور و نیز برگزاری آزمون خاتمه ترم جاری تا دهم مردادماه، روسای دانشکده ها و مدیران گروه های آموزشی با هماهنگی معاونان آموزشی و پژوهشی در بهره برداری از همکاری اعضای هیئت علمی و نیز همکاران تدابیری اتخاذ کنند تا خللی در انجام این امور ایجاد نشود.

بر اساس این بخشنامه اعضای غیر هیئت علمی (رسمی، پیمانی و قراردادی) می توانند به ازای استفاده از 10 روز مرخصی استحقاقی از 10 روز مرخصی فوق العاده ( تشویقی) بر اساس تبصره 1 ماده 55 آیین نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی، از اول تا خاتمه مرداد برخوردار شوند. مرخصی تشویقی قابل ذخیره یا بازخرید نیست.

بدیهی است اعضای هیئت علمی و کارکنانی که به سبب مشغله حجیم ناشی از تعدد برگزاری جلسات دفاع، حضورشان برای انجام امور فوق در دانشگاه اجتناب ناپذیر است می توانند مرخصی خود را تا دهم شهریورماه استفاده کنند.

همچنین برخی از کارکنان ستادی آموزشی و پژوهشی که حضورشان برای اجرای برنامه های فوق الزامی است حسب صلاحدید معاونان می توانند از دهم مرداد تا دهم شهریور از مرخصی استحقاقی و تشویقی خود استفاده کنند.

با توجه به ضرورت حضور برخی از کارکنان ستادی دانشگاه برای انجام امور اجتناب ناپذیر، مسئولان واحدها برنامه حضور حداقل تعداد کارکنان مورد نیاز در مردادماه را تا خاتمه وقت اداری روز یکشنبه 29 تیرماه برای بررسی و اعلام نظر به مدیریت امور اداری اعلام کنند.

نیروهای تحت پوشش شرکت های طرف قرارداد با دانشگاه نیز در صورت موافقت مسئول واحد محل خدمت و مسئول شرکت می توانند در فاصله زمانی 1 مرداد تا 31 مرداد از مرخصی استحقاقی خود استفاده کنند.

از تاریخ اول مرداد تا 31 مردادماه اضافه کار و بهره وری پرداخت نخواهد شد و برای کارکنانی که حضور وبلاگ مهیارن در دانشگاه ضروری و اجتناب ناپذیر است در صورت ضرورت با درخواست مسئول واحد مربوطه و تایید مدیر امور اداری، حداکثر و صرفا تا 2 ساعت اضافه کار در روز قابل محاسبه خواهد بود.

ساعت کاری دانشگاه نیز از اول تا خاتمه مردادماه از ساعت 8 تا 14 خواهد بود.

4118/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "نحوه استفاده از مرخصی اساتید در مرداد و شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از مرخصی اساتید در مرداد و شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید