طلاق به خاطر ازدواج های پدرزن

به گزارش وبلاگ مهیار، مرد جوان به دادگاه خانواده رفت تا به خاطر ازدواج های دوباره پدرزنش درخواست طلاق دهد. او که از این ازدواج های مجدد شاکی و ناراحت بود، تصمیم گرفت برای همیشه به زندگی مشترکش خاتمه دهد. او از این اتفاق خجالت می کشید و دیگر نتوانست به زندگی مشترکش ادامه دهد.

طلاق به خاطر ازدواج های پدرزن

مرد جوان زمانی که در مقابل قاضی دادگاه خانواده تهران قرار گرفت درباره ماجرای زندگی اش گفت: من به خاطر پدرزنم تصمیم به جدایی گرفتم. پدرزنم باعث خجالت و شرمندگی من است و دوست ندارم با چنین خانواده ای وصلت کنم. سه سال پیش، من و ثریا به عقد یکدیگر درآمدیم ولی هنوز زندگی مشترک خود را شروع نکرده ایم. در این مدت متوجه شدم که نمی توانم با این خانواده وصلت کنم و زندگی مشترکی با ثریا داشته باشم. پدرزنم تابه حال دو بار ازدواج کرده و حالا بازهم می خواهد برای سومین بار ازدواج کند.

او بعد از این که همسر اولش فوت شد تابه حال دو بار ازدواج کرده و می خواهد بازهم ازدواج کند. پدرزنم با هر زنی که ازدواج می کند بعد از مدتی به اختلاف می خورد و از او جدا می شود. در مدت سه سالی که من با ثریا نامزد کرده ام دوبار ازدواج کرده و من هربار هم برای خانواده ام داستانی سرهم کرده ایم تا آبرویم نرود. اما دیگر نمی توانم تحمل کنم. او باز هم می خواهد با زن دیگری ازدواج کند و می دانم که با این زن هم نمی تواند زندگی خوبی داشته باشد. هرچه سعی می کنم جلوی این کارهای او را بگیرم فایده ای ندارد و هربار که اعتراض می کنم هم ثریا و هم پدرزنم با من دعوا می کنند و می گویند که نباید دخالت کنی. خیلی وقت است که دارم به این موضوع فکر می کنم و درنهایت تصمیم به جدایی گرفتم. می دانم که زندگی ما عاقبت خوشی ندارد و نمی توانم این موضوع را تحمل کنم. برای همین تصور می کنم که اگر جدا شویم و این زندگی را شروع نکنیم خیلی بهتر است. چون این مسائل برای من باعث خجالت است.

در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: آقای قاضی، زندگی پدر من به خودش مربوط است. نمی دانم چرا رضا تا این حد نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهد. پدرم از وقتی مادرم فوت کرد دیگر نتوانست با هیچ زنی سازگاری داشته باشد. از طرفی هم تنهاست و نمی تواند به تنهایی زندگی کند. دوست دارد برای خودش همدمی داشته باشد. این موضوع ارتباطی به دامادش ندارد، اما رضا این مساله را بزرگ کرده و بارها سر این مساله با من دعوا کرده است. هرچه به او می گویم دخالت نکن، فایده ای ندارد. برای همین تصمیم گرفتم برای همیشه از او جدا شوم تا در آینده دچار مسائل جدی تری نشویم.

در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، اما وقتی اصرارهایش نتیجه نداد، رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد.

تصمیم های هیجانی و آنی نگیرید

سارا شقاقی، روان شناس در این باره می گوید: عشق و هیجان و دوست داشتن قطعا یکی از دلایل و معیارهای مهم برای ازدواج و شروع یک زندگی است. ولی نمی تواند همه چیز باشد. با این حال خیلی از زوج ها همه توجه ها و معیارهای خود را بر همین مساله می گذارند و بدون درنظرگرفتن شرایط خود و طرف مقابل ازدواج می کنند. درصورتی که عشق به تنهایی ممکن است نتواند فرد را به همان زندگی ایده آلی که تصورش را می کرد، برساند. زن و مرد حتی اگر عاشق هم شده باشند و زندگی را بدون هم تصور نکنند اما باید پیش از ازدواج معیارهای دیگری را هم در نظر بگیرند. معیارهایی مثل تفاهم و تشابه های فرهنگی؛ زن و مرد باید بدانند که عشق و علاقه نمی تواند تا آخر عمر آنها را خوشبخت کند و ممکن است اختلافاتی به وجود بیاید که خیلی قوی تر از عشق عمل کند و به نابودی یک زندگی بینجامد. برای همین زنان و مردان باید انتخاب های احساسی و هیجانی را کنار بگذارند و کمی با عقل و منطق خود فکر کنند و تصمیم بگیرند؛ تصمیمی که به نابودی یک زندگی مشترک منجر نشود.

حال برخی مواقع مشکل زوجین در جای دیگری مثل دخالت والدین یا شرایط خانوادگی ریشه دارد. البته به نظر می رسد این دلایل بیشتر بهانه ای برای جدایی است و باید علت اصلی اختلاف را پیدا کرد. اما در این موارد هم زوجین نباید شرایط بیرون از خانه در زندگی مشترک آنقدر پررنگ جلوه دهند که باعث اختلاف و درگیری آنها شود. این موضوع که پدر زن قصد ازدواج مجدد دارد دلیل قانع کننده ای برای طلاق نیست و تاثیری نمی تواند در زندگی زوجین داشته باشد.

سیما فراهانی - ضمیمه تپش روزنامه وبلاگ مهیار

منبع: جام جم آنلاین

به "طلاق به خاطر ازدواج های پدرزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلاق به خاطر ازدواج های پدرزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید