عوارض چاقی از زبان فوق تخصص جراحی لاغری

به گزارش وبلاگ مهیار، بر اساس بیانات آقای دکتر محمد جواد باقری؛ فوق تخصص جراحی لاغری، عمل جراحی لاغری بیشتر به هدف درمان عوارض یا جلوگیری از عوارض جدی ناشی از چاقی از جمله دیابت، بیماری قلبی و حتی مرگ انجام می گردد.

عوارض چاقی از زبان فوق تخصص جراحی لاغری

بسیاری از افراد اغلب به جهت زیبایی در پی راهکارهایی برای کاهش وزن و لاغری هستند؛ اما مهم تر از آن درمان و جلوگیری از عوارض چاقی است.

در واقع با کاهش وزن می توانید علاوه بر داشتن اندامی زیبا، از بسیاری از مسائل پزشکی نیز جلوگیری کنید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا چند نمونه از عوارض مهم و جدی که پزشک فوق تخصص جراحی لاغری به عنوان عوارض چاقی در نظر گرفته است را برای شما بیان کنیم.

منظور از چاقی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است مفهوم چاقی را بشناسید و بدانید که به چه افرادی چاق گفته می گردد. برای تشخیص چاقی باید معیاری برای آن در نظر داشت.

آقای محمد جواد باقری فوق تخصص جراحی لاغری اندازه گیری به روش BMI یا شاخص توده بدنی را برای افراد در نظر گرفته اند.

در واقع افرادی که شاخص توده بدنی 30 یا بالاتر دارند، به عنوان چاق تشخیص داده می گردد، در این مواقع باید چاره ای برای لاغری از جمله اسلیو معده در کرج به وسیله دکتر محمد جواد باقری برای جلوگیری از عوارض چاقی در نظر گرفته گردد.

فوق تخصص جراحی لاغری در مورد کاهش وزن اینگونه می گوید که حتی اندازه کمی کاهش وزن، سلامت شما را بهبود می بخشد و به شما یاری می نماید تا احساس بهتری داشته باشید.

عوارض جدی ناشی از چاقی

بر اساس گفته آقای دکتر محمد جواد باقری، فوق تخصص جراحی لاغری افرادی که چاق هستند ممکن است که کیفیت زندگی پایینی داشته باشند و قادر به انجام بسیاری از فعالیت نباشند.

از این موارد مهم تر مسائل یا عوارضی را در پی خواهد داشت که این موارد به توضیح زیر است:

دیابت یکی از عوارض چاقی

داشتن وزن اضافی زمینه ساز بیماری دیابت است. این بیماری زمانی رخ می دهد که بدن نتواند به درستی از انسولین برای کنترل قند خون استفاده کند. به همین جهت بدن نسبت به انسولین مقاوم می گردد و در نهایت قند خون بالایی خواهید داشت.

اگر این عارضه درمان نگردد، خطرات جدی را در پی دارد؛ چراکه باعث مسائلی از جمله کوری، مسائل گردش خون، آسیب عصبی و حتی مرگ می گردد.

بیماری قلبی و سکته مغزی

از دیگر عوارض چاقی فشار خون بالا، کلسترول بالا، بیماری قلبی، حملات قلبی و حتی سکته است. از آنجایی که چاقی منجر به انسداد شریان ها می گردد، پمپاژ خون را برای قلب سخت تر می نماید و فشار بیشتری به اندام ها وارد می گردد.

به همین جهت کاهش وزن اولین و مهم ترین قدم برای جلوگیری و درمان از اینگونه بیماری هاست. گاهی بسیاری از بیماران با وجود رژیم غذایی و تمرینات ورزشی به کاهش وزن نمی رسند، در این مواقع پیشنهاد پزشک یکی از راهکارهای لاغری مانند بای پس معده است.

ابتلا به انواع سرطان

بر اساس گفته دکتر محمد جواد باقری، فوق تخصص جراحی لاغری، چاقی خطر ابتلا به بعضی از سرطان ها را افزایش می دهد؛ چراکه این عارضه باعث التهاب مزمن سطح پایین می گردد که به مرور زمان بر DNA تاثیر می گذارد. احتمال ایجاد چنین بیماری هایی وجود دارد:

  • آندومتر
  • تیروئید
  • تخمدان
  • مری
  • پستان
  • معده
  • کیسه صفرا
  • کبد
  • کلیه
  • کولون

آپنه خواب ناشی از چربی اضافی

آپنه خواب بیماری بسیار جدی ناشی از چاقی است که طی این بیماری بافت های اطراف گلو، راه هوایی گلو را مسدود می نماید.

چنین حالتی باعث می گردد که فرد مبتلا طی مدت کوتاهی از خواب بیدار گردد تا بتواند نفس بکشد. این عوارض چاقی در افراد چاق بارها طی شب رخ می دهد و فرد برای آغاز روز خود انرژی کافی نخواهد داشت.

اگر چاق هستید، چربی اضافی در اطراف گلو باعث فشار بیشتر می گردد و راه هوایی برای تنفس را خواهد بست. در صورتی که برای کاهش وزن اقدام کنید، خطر ابتلا به چنین مسئله ای کاهش خواهد یافت.

مسائل گوارشی

اگر چاق باشید، احتمال ایجاد مسائل گوارشی مانند سوزش سر دل وجود دارد. علاوه بر این مسائل دیگری از جمله بیماری کیسه صفرا یا کبد چرب نیز رخ می دهد.

در نهایت باید قبل از ایجاد چنین عوارضی و توسعه بسیاری از بیماری های دیگر، در قدم اول به روش اصولی و ایمن اقدام به کاهش وزن کنید.

آرتروز از دیگر عوارض چاقی

استئوآرتریت نوعی بیماری شایع مفصلی است که بیشتر قسمت هایی مانند زانو، لگن یا کمر را درگیر می نماید. در واقع عواملی از جمله اضافه وزن باعث فشار بیشتر بر مفاصل می گردد و غضروف قرار گرفته در این ناحیه از بین می رود.

با کاهش وزن فشار از روی زانو، باسن و کمر به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد و علائم آرتروز بهبود خواهد یافت.

در صورتی که با روش هایی مانند رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی پیروز به کاهش وزن نشده اید، حتما پیشنهاد می گردد برای آنالیز بیشتر به فردی با مهارت و دانش کافی در این زمینه، یعنی فوق تخصص جراحی لاغری، آقای دکتر محمد جواد باقری مراجعه کنید.

پزشک بسته به شرایط شما برترین راهکارهای ایمن را برای کاهش وزن شما در نظر خواهد گرفت. پس از عمل حتما باید به توصیه های غذایی و ورزشی که پزشک ذکر نموده است، توجه داشته باشید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

منبع: همشهری آنلاین

به "عوارض چاقی از زبان فوق تخصص جراحی لاغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض چاقی از زبان فوق تخصص جراحی لاغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید