نرگس آبیار عضو آموزشگاه اسکار شد

به گزارش وبلاگ مهیار، آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار 819 نفر را در شاخه های مختلف به عنوان اعضای جدید این آموزشگاه معرفی کرد.

نرگس آبیار عضو آموزشگاه اسکار شد

به گزارش ایسنا، نرگس آبیار نویسنده و کارگردان فیلم های چون شیار 143، نفس و شبی که ماه کامل شد در شاخه نویسندگی، ستار اورکی آهنگساز ایرانی در شاخه موسیقی، سمیرا مخملباف در شاخه کارگردانی و علی عباسی سینماگر ایرانی دانمارکی نیز در شاخه کارگردانی، چهره های ایرانی هستند که سال جاری به عضویت آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار درآمده اند.

از میان 819 عضو جدید آموزشگاه اسکار، 36 درصد غیر سفیدپوست، 45 درصد زن و 49 درصد نیز از کشورهایی به غیر از آمریکا انتخاب شده اند.

تعداد اعضایی که سال جاری برای عضویت به آموزشگاه اسکار دعوت شدند پس رکورد 928 نفر سال 2018 و 824 نفر سال 2019، سومین رکورد در طول تاریخ نود و سه ساله آموزشگاه اسکار است و انتخاب 36 درصد از اعضای جدید از میان غیرسفیدپوستان در راستای کوشش آموزشگاه برای افزایش تنوع نژادی در این نهاد سینمایی است، کوششی که از سال 2016 و در سایه اعتراضات به #اسکار-خیلی-سفید شروع شده بود.

جرمی کلاپین ، متی دیوپ، سینتیا ارویو، لاج لی، لولو وانگ، آتاناس جورجیف، تامارا کاتنسکی و لیوبا استفانف، هشت چهره سینمایی هستند که سال جاری به عضویت در بیش از یک شاخه از آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار درآمده اند.

همچنین در میان چهره های جدیدی که به عضویت آموزشگاه درآمدند نام 15 برنده اسکار، 75 نامزد اسکار و پنج برنده جوایز فنی و علمی آموزشگاه دیده می گردد.

همچنین 13 نفر از عوامل فیلم کره ای اَنگل به کارگردانی بونگ جون هو که سال گذشته به عنوان اولین فیلم غیرانگلیسی زبان پیروز به کسب جایزه اسکار شاخه بهترین فیلم را داشت، به عضویت آموزشگاه درآمدند که شامل پنج بازیگر، طراح لباس، تدوینگر، آهنگساز، طراح فراوری، صدابردار و نویسنده و ... می گردد.

آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار در حال حاضر بیش از 9 هزار عضو از میان هنرمندان شاخه های مختلف دارد.

منبع: فرارو

به "نرگس آبیار عضو آموزشگاه اسکار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرگس آبیار عضو آموزشگاه اسکار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید