واکنش اوباما به ادعای ترامپ درباره تقلب انتخاباتی

به گزارش وبلاگ مهیار، خبرنگاران؛ باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا اقدام مقامهای جمهوریخواه این کشور در چشم بستن به ادعاهای غلط دونالد ترامپ در خصوص وقوع تقلب در انتخابات در پی شکستش به جو بادین را محکوم و تاکید نمود چنین اتهاماتی دموکراسی را به خطر می اندازند.

واکنش اوباما به ادعای ترامپ درباره تقلب انتخاباتی

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از ایسنا؛ باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه با اسکات پلی، مجری سی.بی.اس اظهار کرد: به نظر میرسد انگیزه بخشی از این اتهامات این هستند که رئیس جمهور دوست ندارد ببازد و هرگز شکست را نمی پذیرد. این حقیقت که مقامهای دیگر حزب جمهوریخواه که به وضوح آگاهی بیشتری دارند با این مساله همراهی می نمایند دارند به این طریق خوشایند او عمل می نمایند و این من را بیشتر آزار می دهد.

اوباما ادامه داد: این یک گام دیگر در راستای مشروعیت زدایی نه فقط از دولت بعدی متعلق به بایدن بلکه مشروعیت زدایی از دموکراسی به طور کلی است. و این جهت خطرناکی است.

این اظهارات اوباما در حالی مطرح می شوند که دونالد ترامپ همچنان به زیر سوال بردن مشروعیت شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در ایالتهای کلیدی محل رقابت که بیشتر مورد تمرکز بوده اند ادامه داده است. در این میان رهبران جمهوریخواهان در کنگره یا از ترامپ خواسته اند شکستش را نپذیرد و یا به رغم عدم یافت شدن سند و مدرکی از تقلب گسترده در انتخابات، سکوت اختیار نموده اند.

با این حال شکافهایی در میان جمهوریخواهان در حال پدیدار شدن است و تعداد زیادی از جمهوریخواهان ارشد تاکید داشته اند که بایدن باید فورا گزارشهای مربوط به امنیت ملی را دریافت کند و بعضی دیگر از آنها خواستارآغاز شدن فرآیند انتقال قدرت رسمی شده اند و عده ای دیگر هم تاکید نموده اند که ترامپ شانس کمی برای برگرداندن نتایج انتخابات که صراحتا شکست او را نشان می دهد دارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "واکنش اوباما به ادعای ترامپ درباره تقلب انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اوباما به ادعای ترامپ درباره تقلب انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید