وقتی آرایش دارید هرگز این کار را انجام ندهید

به گزارش وبلاگ مهیار، آیا شما هم یکی از کسانی هستید که دوست دارید با آرایش وارد سالن های ورزشی شوید و بدون پاک کردن آرایش صورت ورزش کنید؟ همه ما می خواهیم که در هر شرایطی کاملا زیبا به نظر برسیم، اما ورزش کردن با وجود ترکیبات آرایشی روی پوست صورت واقعا می تواند به سلامتی پوست شما آسیب برساند.

وقتی آرایش دارید هرگز این کار را انجام ندهید

به گزارش وبلاگ مهیار، درحالی که بسیاری از ما قبل از بیرون آمدن از خانه سعی می کنیم که چهره خودمان را آرایش کنیم، اما هرگز نباید فراموش کنیم که فعالیت های ورزشی مستقیما تعریق بدن را افزایش می دهند و این اتفاق اصلا با وجود ترکیبات آرایشی روی پوست صورت سازگار نیست.

به علاوه، تعریق بدن یکی از عملکردهای طبیعی بدن برای خنک سازی خودش است و به دفع بخشی از آلودگی ها به وسیله پوست بدن یاری می نماید. پس اگر پوست صورت به واسطه ترکیبات آرایشی پوشانده شده باشد، همین آلودگی های دفع شدنی نمی توانند از پوست صورت خارج شوند. ترکیب شدن ذرات تعریق با چربی های طبیعی پوست در این شرایط می تواند باعث انسداد روزنه های پوستی گردد و رشد باکتری های آکنه زا در پوست صورت را بیشتر کند.

اما مشکل بدتری هم وجود دارد. درواقع وقتی که روزنه های تعریق باز می شوند، همه ترکیبات قرارگرفته در سطح پوست مانند ترکیبات آرایشی و ذرات آلودگی هوا وارد این روزنه ها می شوند، مشکل انسداد یا گرفتگی روزنه ها را به وجود می آورند و درنهایت شما را دچار جوش های پوستی می نمایند.

به علاوه، احتمال شکل گیری بثورات حرارتی یا میلیاریا هم در این شرایط افزایش می یابد. این بثورات به شکل جوش های ریز خارش دار پوستی نمایان می شوند و از تنفس طبیعی پوست جلوگیری می نمایند.

تعریق باید از روی پوست تبخیر گردد و بدن را خنک کند، اما شکل گیری بثورات حرارتی اساسا همین عملکرد طبیعی پوست را مختل می نماید و اندازه بثورات حرارتی را هم افزایش می دهد.

توصیه های متخصصان پوست ومو برای ورزش کردن

قبل از ورود به باشگاه ورزشی یا اساسا آغاز هرگونه فعالیت ورزشی باید آرایش صورت را کاملا پاک کنید. ترجیحا هم قبل از آغاز ورزش بهتر است که از آب میسلار برای پاکسازی صورت یاری بگیرید. بعد از سرانجام ورزش هم هرچه سریع تر دوش بگیرید یا حداقل صورت خود را بشویید تا همه ذرات تعریق و دیگر آلودگی های احتمالی از پوست صورت و بدن جدا شوند.

کسانی که نمی توانند در باشگاه ورزشی دوش بگیرند، باید هرچه سریع تر به خانه بازگردند و سریعا این کار را انجام دهند. اگر هم پوست حساس و خشکی دارید، بعد از دوش گرفتن یا شستن صورت باید از محصولات مرطوب نماینده باکیفیت برای مراقبت از پوست یاری بگیرید.

منبع: سلامت

منبع: همشهری آنلاین

به "وقتی آرایش دارید هرگز این کار را انجام ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی آرایش دارید هرگز این کار را انجام ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید