پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 7 آذرماه ماه 1401

به گزارش وبلاگ مهیار، آسمان تهران امروز آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی شده است و دما در طول شب از شش درجه به مرور و در طول روز به هفده درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 7 آذرماه ماه 1401

به گزارش وبلاگ مهیار؛ بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی؛ از روز دوشنبه (7 آذرماه) شاهد کاهش نسبی دمای هوای تهران خواهیم بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (7 آذر ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (8 آذر ماه) آفتابی و در بعضی ساعات ابری با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (9 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 7 درجه و با حداکثر دمای 15 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز(6 آذر) با توجه به کاهش نسبی تندی باد و افزایش تردد خودروها برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود.

تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر تا اواخر وقت یکشنبه از تجمع آلاینده ها جلوگیری می نماید و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.

کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 100 یعنی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

بعلاوه آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 100 بود و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی نو به کشور طی روز سه شنبه اطلاع داد و برای استان های ساحلی در شمال و جنوب کشور هشدار سطح زرد صادر کرد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی منطقه ها آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است. این شرایط فردا دوشنبه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی می گردد.

سه شنبه نیز در اردبیل و سواحل غربی دریای خزر بارش های پراکنده روی می دهد. بعدازظهر سه شنبه با ورود سامانه بارشی نو از سمت شمال غرب و غرب بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش باد در این منطقه ها شروع می گردد. روز چهارشنبه بر شدت بارش در این منطقه ها افزوده شده و گستره آن سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز کشور را فرا می گیرد.

روز پنجشنبه ننیز در استان های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و در شمال غرب بارش پراکنده روی می دهد.

منبع: فرارو

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 7 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 7 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید