این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ مهیار، خبرنگاران : نتایج یک مطالعه نشان می دهد که آب استخرهای شنا تنها در 30 ثانیه ویروس کرونا را از فعالیت می اندازد.

این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از بهداشت نیوز، این مطالعه که به وسیله محققان کالج سلطنتی لندن اجرا شده است، نشان می دهد که خطر انتقال ویروس کووید-19 در آب استخرهای شنا به اندازه زیادی کم است.

همزمان با بازگشایی استخرهای شنای سرپوشیده در سراسر کشور انگلیس به اسم بخشی از نقشه راه دولت برای کاهش محدودیت های قرنطینه، نتایج این مطالعه به اسم یک خبر خارق العاده مورد تحسین نهاده شد.

در این مطالعه محققان کالج سلطنتی انگلیس، اثر آب استخرهای شنا را بر ویروس عامل ابتلا به کووید-19 به نام SARS-CoV-2 آنالیز کردند تا اندازه زمان و تماس مورد احتیاج برای غیرفعال سازی ویروس را در سطح کلر و pH های مختلف آب مورد ارزیابی قرار دهند.

نتایج این تحقیق نشان داد که 1.5 میلی گرم در لیتر کلر آزاد با pH بین 7 تا 7.7 در عرض 30 ثانیه، اندازه آلودگی ویروس کرونا را بیش از هزار برابر کاهش می دهد. آزمایش های بیشتر در زمینه دامنه های مختلف کلر و pH آزاد تأیید کرد که کلر موجود در آب استخر های شنا به همراه pH کمتر موثرتر است.

این یافته ها حاکی از آن است که خطر انتقال ویروس کرونا از آب استخر کم است و به شواهدی می افزاید که در صورت انجام اقدامات مناسب، استخرهای شنا می توانند محیطی ایمن و بی خطر در زمینه سرایت کرونا باشند.

یافته های این مطالعه به افراد آرامش خاطر می دهد که می توانند با خیال راحت برای شنا به استخر بروند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به کووید19 اواسط ماه دسامبر 2019 (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به اسم ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به علت حساسیتی که دارد، نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد، اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می نماید.

اولین بار، شرکت داروسازی فایزر آمریکا 19 آبان ماه 1399 بیان کرد که به واکسن کرونا دست یافته و این واکسن تا 90 درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر عمل نموده است.

علاوه بر این کشورهای زیادی همانند ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و آمریکا وارد عرصه فراوری واکسن کرونا شده اند و موفقیت های چشمگیری در این زمینه کسب نموده اند. بعلاوه در حال حاضر در بسیاری از کشورها واکسیناسیون علیه ویروس کووید 19 در حال اجرا است.

منبع: اقتصادنیوز

به "این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آب در 30 ثانیه ویروس کرونا را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید