تکرار ادعاهای عربستان و کویت درباره میدان گازی آرش

به گزارش وبلاگ مهیار، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه ای با تکرار ادعاهای خود درباره میدان مشترک گازی آرش/ الدره، خواهان گفت وگو با ایران بر سر معین مرزی شرقی این منطقه شد.

تکرار ادعاهای عربستان و کویت درباره میدان گازی آرش

به گزارش سرویس بین الملل وبلاگ مهیار، وزارت خارجه عربستان سعودی امروز چهارشنبه (13 آوریل) در بیانیه ای با تکرار ادعاهای خود درباره میدان گازی آرش، تأکید کرد که ریاض و کویت، جمهوری اسلامی ایران را به مذاکره درباره معین مرز شرقی منطقه مورد مناقشه دعوت نموده و پاسخی دریافت ننموده اند.

بنابر گزارش خبرگزاری عربستان سعودی (واس)، در این بیانیه آمده است: عربستان و کویت به موجب یادداشت تفاهم امضا شده در شهر کویت در تاریخ 24 دسامبر 2019، درباره تسریع در توسعه و بهره برداری میدان گازی آرش/ الدره توافق کردند و وزیر انرژی عربستان با وزیر نفت، برق و آب و کویت با امضای این یادداشت تفاهم درباره بهره برداری از میدان آرش/الدره واقع در منطقه بی طرف بین دو کشور، توافق کردند.

در این بیانیه آمده است که عربستان و کویت بر حق خود برای بهره برداری از منابع طبیعی در این منطقه و کوشش برای اجرای توافقات انجام شده، تأکید دارند و پیشتر نیز این دو کشور از جمهوری اسلامی برای مذاکره درباره معین مرز شرقی منطقه بی طرف دعوت بعمل آوردند اما پاسخی دریافت نکردند و بار دیگر عربستان و کویت به عنوان یک طرف مذاکره از جمهوری اسلامی ایران برای اجرای این مذاکرات دعوت می نماید.

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی و محمد عبداللطیف الفارس همتای کویتی او دوم فروردین سندی را در مورد توسعه میدان گازی آرش/ الدره در آب های خلیج فارس امضا کردند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به امضای این سند، بر حق ایران برای بهره برداری از میدان گازی آرش تأکید نموده و گفت که مطابق با مقررات و رویه های بین المللی باید هر گونه اقدام برای بهره برداری و توسعه میدان گازی آرش/الدره باید با هماهنگی و همکاری هر سه کشور ایران، کویت و عربستان انجام گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تکرار ادعاهای عربستان و کویت درباره میدان گازی آرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار ادعاهای عربستان و کویت درباره میدان گازی آرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید