خبرنگاران استاندار آذربایجان شرقی: مرغداری ها موظف به کشتار هستند

به گزارش وبلاگ مهیار، تبریز-خبرنگاران- استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اهتمام جدی مدیریت استان برای تنظیم بازار گوشت مرغ، گفت: مرغداری ها موظف به کشتار مرغ های خود هستند و نباید در برابر قانون سرپیچی نموده و از آن سر باز زنند.

خبرنگاران استاندار آذربایجان شرقی: مرغداری ها موظف به کشتار هستند

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در بازدید ازز یکی از واحدهای مرغداری تبریز با اشاره به کمبود گوشت مرغ گرم در سطح این شهر و آذربایجان شرقی، اضافه کرد: با همت و پیگیری سازمان صمت و نیز مرغداران استان کوشش می شود کمبود این قلم از احتیاجهای عمومی مردم به زودی برطرف شود.

وی دلیل اصلی کمبود و گرانی گوشت مرغ در استان را یکسان نبودن قیمت این فرآورده گوشتی در شهرها و استان های مختلف کشور بیان نمود و گفت: بر همین اساس تولیدات گوشت مرغ بسیاری از شهرها به تهران ارسال شد که همین امر موجب گرانی و البته کمبود شد.

پورمحمدی با اشاره به توزیع نهاده های دامی به مرغداران آذربایجان شرقی، یادآور شد: با مرغدارانی که این نهاده ها و جوجه های خود را در موعد مقرر از سوی دولت دریافت نموده اند اما اقدام به کشتار مرغ های خود نمی نمایند، به شدت برخورد شده و در ماه ها و هفته های آینده نهاده های دامی آنها به طور حتم کاهش خواهد یافت.

وی ابراز امیدواری کرد طی روزهای آینده بازار گوشت مرغ و کمبود این ماده غذایی در آذربایجان شرقی به فرایند عادی خود باز شود.

به گزارش وبلاگ مهیار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با بیان اینکه در حال حاضر سه میلیون و 100 قطعه جوجه در مرغداری های استان وجود دارد، گفت: با کوشش های صورت گرفته و همکاری مرغداری ها و کشتارگاه ها به زودی کمبود گوشت مرغ گرم در سطح استان و به ویژه کلانشهر تبریز مرتفع می شود.

حبیب امین زاده از توزیع 100 تن گوشت مرغ منجمد طی روزهای گذشته در آذربایجان شرقی اطلاع داد و اضافه کرد: طی روزهای آینده 500 تن سهمیه دیگر نیز گوشت مرغ منجمد به استان اختصاص می یابد و با توزیع آن تا حد زیادی کمبود این ماده غذایی جبران می شود.

وی گفت: هر گونه قطعه بندی گوشت مرغ در کشتارگاه های طیور آذربایجان شرقی ممنوع است.

امین زاده ادامه داد: طی تعطیلات نوروزی جاری تعداد 15 مرکز در شهر تبریز اقدام به توزیع گوشت مرغ می نمایند.

به گزارش وبلاگ مهیار، گوشت گرم مرغ مورد احتیاج مردم آذربایجان شرقی 150 تا 160 تن در روز است که طی یک ماه اخیر با کاهش چشم گیر کشتار مرغ، میزان توزیع به 50 تن در روز تنزل پیدا کرد و همین امر موجب کمبود و صف بستن مردم جلوی واحدهای صنفی توزیعی گوشت مرغ شد.

به رغم اعلام قیمت 20 هزار و 400 تومانی برای هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ توسط دولت، این محصول هم اکنون به قیمت 24 هزار تومان در واحدهای صنفی آذربایجان شرقی توزیع می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار آذربایجان شرقی: مرغداری ها موظف به کشتار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار آذربایجان شرقی: مرغداری ها موظف به کشتار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید