دوچرخه های برقی جایگزین موتورهای برقی می شوند

به گزارش وبلاگ مهیار، موتورهای برقی ماهیت ورزشی ندارند چراکه امکان پدال زدن ندارد. همچنین زمانی که شارژ این موتورها تمام شود تا زمان شارژ کامل امکان استفاده ندارند و در خیابان اگر شارژ آن تمام شود فقط موجب دردسر خواهد بود در حالی که دوچرخه های برقی در زمان اتمام شارژ قابلیت استفاده دارند و پدال آن قابل استفاده است.

دوچرخه های برقی جایگزین موتورهای برقی می شوند

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ مهیار به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، شاید به نظر برسد تفاوت چندانی بین دوچرخه برقی و موتور برقی وجود ندارد اما شرکت دانش بنیان ایوتیک با تولید بیش از 1300 دوچرخه برقی توانسته مزیت های قابل توجهی نسبت به موتورهای برقی در بازار ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف مسلم شیروانی، مدیر فروش سازمانی و کنندگی های ایوتیک که دانش آموخته کارشناسی ارشد برق از دانشگاه تهران است و با تیمی از دانشجویان دانشگاه شریف در ایوتیک همکاری می کند، درباره دوچرخه های برقی چنین توضیح می دهد: فعالیت شرکت دانش بنیان از سال 1394 با ثبت یک اختراع با نام الکتریک ویل شروع شد. الکتریک ویل درواقع تجمیع تمام تجهیزات یک دوچرخه در یک چرخ است. بعد از ثبت این اختراع تولید و توزیع دوچرخه های برقی در مجموعه برنامه ریزی و طراحی شد.

شیروانی در ادامه صحبت های خود به تفاوت های دوچرخه های برقی و دوچرخه های معمولی اشاره کرد و گفت: تهران شهر پرشیبی است و پدال زدن در آن باعث اصطلاک و خستگی فرد می شود در حالی که دوچرخه های برقی مانند موتورسیکلت عمل می کنند و می توان بدون رکاب زدن و از طریق دسته گاز و پدال از آن استفاده کرد و همچنین اندازه رکاب زنی ازسوی فرد قابل تنظیم است.

به گفته مدیر فروش ایوتیک، این دوچرخه های برقی با موتورهای برقی هم تفاوت هایی دارد و باعث می شود این دوچرخه ها جایگزین موتورهای برقی شوند.

به عقیده شیروانی به لحاظ سبک و مدل، دوچرخه های برقی باعث می شود اقشار مختلفی از جامعه مانند یک بازاری پولدار، پزشک، مدیرعامل و استاد دانشگاه خواهان استفاده از آن باشند. این افراد مشتریانی بودند که بدون توجه به شغل خود این دوچرخه ها را خریداری کرده اند و با آن در سطح شهر تردد می کنند و به محل کار خود می فرایند.

شیروانی گفت تا به امروز 1300 دستگاه دوچرخه برقی به فروش رسیده که 1100 دوچرخه داخل تهران فروخته شده است. همچنین این دوچرخه ها از طریق دیجیتال مارکتینگ و فعالیت در سایت و اینستاگرام فروخته شده است؛ البته فروش حضوری آن برای تست مشتریان در فروشگاه مرکزی آن واقع در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف امکان پذیر است. او همچنین قیمت این دوچرخه ها را از 22 میلیون تومان تا 45 میلیون تومان گفت که امکان خرید اقساط و وام بانکی برای آن به مشتریان داده می شود.

مدیر فروش ایوتیک به عنوان فردی که دانش آموخته دانشگاه شریف نیست، عضویت ایوتیک در پارک علم و فناوری شریف را اعتباری برای ارتباط گیری و موفقیت هر کسب و کاری با مهر تایید این برند دانست و گفت: کم و بیش از امکانات پارک استفاده کرده ایم و استقرار فروشگاه مرکزی در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف از جمله امکاناتی است که پارک فراهم کرده است. او همچنین گفت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم کمک های مادی به مجموعه ایوتیک انجام داده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دوچرخه های برقی جایگزین موتورهای برقی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه های برقی جایگزین موتورهای برقی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید