فرایند صعودی ابتلا به کرونا در 6 استان

به گزارش وبلاگ مهیار، تهران (پانا)- در پی تجمعات و مسافرت های اخیر رئیس کل سازمان نظام پزشکی نسبت به فرایند صعودی آمار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا چه به صورت سرپایی و چه به صورت بستری در 6 استان هشدار دارد.

فرایند صعودی ابتلا به کرونا در 6 استان

به گزارش سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی روز شنبه افزود: شواهد از افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان و مراجعان برای دریافت خدمات درمانی پس از تجمعات و سفرهای اخیر حکایت دارد که این موضوع بخصوص در 6 استان به صورت مشهود دیده شده است و این موضوه موجب نگرانی جدی است. به هر صورت بعد از برگزاری تجمعات شاهد افزایش آمارها هستیم و این نشانگر آن است که باید نظارت بیشتری بر اجرای دستورالعمل ها وجود داشته باشد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های ابلاغی گفت: نباید این تصور که دوران سخت کرونا را پشت سر گذاشته ایم و شرایط خوب شده است به مردم القا گردد. واقعیت این است که هر بار به مردم این تصویر که اوضاع خوب شده است ارائه می گردد شاهد کاهش رعایت توصیه ها و مجددا افزایش آمارها هستیم.

ظفرقندی گفت: نکته مهم در حال حاضر توجه به تامین واکسن از طرق ممکن و در سریعترین زمان است چرا که واکسن است که می تواند چرخه بیماری را قطع کند و زنجیره انتقال را در موارد متعدد دچار گسست کند. ما در سازمان نظام پزشکی برآن هستیم که از تمام توان خود و همه همکاران و توان بخش خصوصی استفاده کنیم تا همان طور که رئیس جمهوری فرمودند از هر راه ممکن واکسن معتبر و مجاز را هر چه سریعتر به کشور وارد کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فرایند صعودی ابتلا به کرونا در 6 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند صعودی ابتلا به کرونا در 6 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید