پرسرعت ترین اینترنت دنیا را در کدام کشور می توان یافت؟

به گزارش وبلاگ مهیار، آیا تا به امروز به این فکر نموده اید که در کدام نقطه از جهان می توانید پرسرعت ترین اینترنت را تجربه کنید؟

پرسرعت ترین اینترنت دنیا را در کدام کشور می توان یافت؟

اگر احساس می کنید که به اشتراک گذاشتن خاطرات سفرتان در اینستاگرام یا بارگذاری یک صفحه اینترنت در خصوص معرفی رستوران خیلی به طول می انجامد، محتمل است که مشکل از وای فای هتلی که در آن اقامت می کنید، نباشد. ممکن است مشکل از زیرساخت اینترنت آن کشور بوده و اینترنت در آن کشور ضعیف باشد. ولی به طرز شگفت انگیزی، برخی از مکان های ظاهرا دورافتاده دارای پرسرعت ترین اینترنت ها در جهان هستند.

با توجه به رتبه بندی جهانی پهنای باند که اخیرا در سایت تحلیلی کابل (Cable) در بریتانیا منتشر شده است، کشور جزیره ای ماداگاسکار آفریقا از کشورهایی محسوب می گردد که دارای یکی از پرسرعت ترین اینترنت ها در جهان است. ماداگاسکار دارای پهنای باند 24.9 مگابیت در ثانیه بوده که این اندازه حتی از دو برابر میانگین جهانی نیز بیشتر است. جزیره ماداگاسکار با دارا بودن رتبه 22 در فهرست کشورهای دارای پرسرعت ترین اینترنت در جهان حتی از فرانسه، انگلستان و کانادا نیز پیشی گرفته است.

سرعت بالای اینترنت در این ناحیه به علت ساخت سیستم کابلی زیردریایی در شرق آفریقا به وجود آمده است. استفاده از کابل های فیبر نوری که از سودان به آفریقای جنوبی کشیده شده سبب ایجاد سرعت بسیار بالای اینترنت در این جزیره شده است. ولی با وجود سرعت باورنکردنی و بالای اینترنت در ماداگاسکار، ممکن است وصل شدن به آن سخت باشد. این گونه برآورد شده است که فقط دو درصد جمعیت کشور جزیره ای ماداگاسکار به این اینترنت دسترسی دارند.

از لحاظ گستردگی بالای اتصال به اینترنت یا هایپرکانکتیویتی (Hyperconnectivity) بدون شک برترین گزینه سنگاپور است. دولت شهر سنگاپور (دولت شهر، دولتی است که فقط در یک شهر و منطقه ها اطراف آن حاکم است.) دارای سریع ترین اینترنت جهان است و 82 درصد مردم مقیم این شهر به آن دسترسی دارند که در مقایسه با ماداگاسکار برتری فاحشی دارد.

کشورهای اسکاندیناوی نیز در زمره قوی ترین رقبا در سرعت اینترنت قرار می گیرند. سوئد، دانمارک و نروژ (به ترتیب) از اتصالات فیبری خالصی برخوردارپ هستند که به شهروندان و گردشگران خود یکی از پرسرعت ترین تجربه های اتصال به اینترنت را ارائه می دهند.

آمریکا در رتبه بیستم جهان قرار گرفته است. در واقع 19 کشور دیگر (شامل بلژیک، ژاپن و اسپانیا) در جهان وجود دارند که شما در این کشورها از سرعت بالای اینترنت و مدت زمان کم دانلود مطالب از اینترنت شگفت زده خواهید شد.

منبع: کجارو / travelandleisure.com

به "پرسرعت ترین اینترنت دنیا را در کدام کشور می توان یافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسرعت ترین اینترنت دنیا را در کدام کشور می توان یافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید