کدام فیلم ایرانی به اسکار می رود؟

به گزارش وبلاگ مهیار، بر اساس قوانین اسکار کشور هایی که متقاضی ارسال فیلم برای رقابت در بخش برترین فیلم بین المللی اسکار هستند، تا 10 مهر ماه فرصت دارند که نماینده سینمای خود را معرفی نمایند. پیگیری ها حاکی از این است که فردا 20 شهریورماه کمیته انتخاب و معرفی فیلم به آموزشگاه، در بنیاد سینمایی فارابی تشکیل و با معرفی اعضاء کار خود را شروع می نماید.

کدام فیلم ایرانی به اسکار می رود؟

به گزارش ایسنا، فیلم ها برای داشتن شرایط رقابت در شاخه فیلم بین المللی باید در فاصله زمانی اول دسامبر 2022 (10 آذر 1401) تا 31 اکتبر 2023 (9 آبان 1402) حداقل هفت روز اکران پیاپی تجاری همراه با بلیت فروشی داشته باشند که براین اساس حدود 30 فیلم در این بازه زمانی اکران شده و امکان آنالیز دارند، ولی در میان آن ها تعداد انگشت شماری حائز شرایط برای معرفی به آموزشگاه هستند.

کدام فیلم ایرانی به اسکار می رود؟

تعداد قابل توجهی از فیلم های اکران شده در ماه های اخیر کمدی بودند که صرفا مخاطب ایرانی جامعه هدف آن ها بود. برخی فیلم های غیرکمدی هم اگرچه ممکن است بتوانند در رقابت اصلی برای انتخاب قرار بگیرند، اما فاکتوری مهم همانند اکران جهانی را چندان در اختیار ندارند.

بعد از رفتن، آخرین تولد، بی مادر، پرونده باز است، تصور، دست انداز، دسته دختران، ستاره بازی، ستون 14، سه کام حبس، شهرک، غریب، کت چرمی، مصلحت، نگهبان شب و دیدار خصوصی تعدادی از فیلم های غیرکمدی اکران شده در بازه زمانی قوانین اسکار هستند.

سال گذشته فیلم جنگ جهانی سوم ساخته هومن سیدی از ایران به اسکار معرفی گردید، ولی در یک سال گذشته طبق گفته پخش کنندگان و نیز برخی مدیران سینمایی برخی جشنواره های مهم جهان هیچ فیلمی را از سینمای ایران نپذیرفتند و فرصتی برای همان معدود فیلم های ساخته شده در عرصه جهانی فراهم نشد.

منبع: فرارو

به "کدام فیلم ایرانی به اسکار می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام فیلم ایرانی به اسکار می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید