گالری گردی نیمروزی در حوالی پارک هنرمندان تهران

به گزارش وبلاگ مهیار، گالری های محدوده پارک ایرانشهر، از تنوع و امکانات مختلفی برخوردار هستند که بازدید از آنها، می تواند درک جدیدی از خلق هنر را به شما القا کند.

گالری گردی نیمروزی در حوالی پارک هنرمندان تهران

گالری گردی یکی از فعالیت های شاخص دهه گذشته است که در کلان شهرهای ایران از جمله تهران، هواداران خاص خود را دارد. گالری گردی، نه تنها درک هنرمندان و هنردوستان را از رویدادهای این حوزه افزایش می دهد، بلکه باعث آشنایی اقشار دیگر جامعه با حوزه های فرهنگی و هنری نیز می گردد. در دنیای امروز، گالری ها نقش پلی ارتباطی را بین هنر و مردم، و هنرمندان و جامعه ایفا می نمایند.

در این مقاله سعی شده است تا با ارائه برنامه ای نیم روزی، گالری های موجود در یک محدوده تعیین معرفی شده و ساعت و نحوه کار آنها آنالیز گردد. محدوده مورد نظر در این مقاله، اطراف پارک هنرمندان تهران است، که دارای گالری های متعدد به همراه امکانات فرق دارد. بازدید از گالری های مذکور، نه تنها مخاطب را با هنر در حال رخداد آشنا می نماید، بلکه او را قادر می سازد تا انعکاس افکار و پندارهای روزمره خود را در قالب هنر و از زبان هنرمند، مشاهده نماید.

گالری های معرفی شده در این مقاله به ترتیب، گالری دنا، گالری اثر، گالری هپتا، گالری دلگشا و گالری آ هستند. این گالری ها که با تغییر کاربری، در ساختمان های بازسازی شده قرار گرفته اند؛ نه تنها نمایشگاه هایی از آثار هنری مانند عکس، نقاشی، خط، آثار حجمی و ... را ارائه می دهند، بلکه بعضی از آنها بعلاوه دارای فضایی برای نشستن، فروشگاه، کافه و حیاط نیز هستند.

برنامه گالری گردی نیم روزی ارائه شده در این مقاله، که زیر مجموعه مقاله های تهرانگردی است، از ساعت 4 بعد از ظهر آغاز شده و تا 8 الی 9 شب ادامه دارد. گفتنی است، پیش از برنامه ریزی برای بازدید خود، به روزهای تعطیل هر گالری توجه داشته باشید.

گالری دنا

مقصد اول شما در این گالری گردی، گالری دنا است. گالری دنا که در خیابان سپهبد قرنی، بالاتر از خیابان طالقانی، کوچه سوسن قرار گرفته است، دارای یک سالن یک طبقه است و نمایشگاه های مختلفی را در زمینه های مختلف برگزار می نماید. این گالری به سیستم پروژکتور و پرده، برای نمایش قطعات تصویری مورد احتیاج نمایشگاه مجهز بوده، و همه روزه به جز پنجشنبه ها، از ساعت 16 تا 20، به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان است. بازدید از این گالری در حدود 30 دقیقه به طول می انجامد.

گالری اثر

پس از بازدید از گالری دنا، مقصد بعدی شما، گالری اثر در ضلع جنوبی پارک ایرانشهر است. این گالری که در پلاک 16 خیابان برفروشان واقع شده است، یک سالن نمایش دارد و به نورپردازی ویژه نمایشگاه مجهز است. گالری اثر، همه روزه به جز روزهای شنبه، از ساعت 11 تا 8 شب، به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان است. بازدید از این گالری، به همراه پیاده روی لازم برای دسترسی به آن، در حدود 45 دقیقه به طول می انجامد.

گالری هپتا

به فاصله کمی آن طرف تر از گالری اثر، در ضلع غربی پارک ایرانشهر و در خاتمهی کوچه نیکوشهر، گالری هپتا قرار گرفته است. این گالری که در دو طبقه، دارای دو سالن نمایش و یک فروشگاه آثار هنری به نام هپتا شاپ است، به سیستم پروژکتور برای نمایش قطعات تصویری نمایشگاه مجهز بوده، و علاوه بر آن، حیاطی کوچک با میز و جایگاه های برای استراحت بازدیدنمایندگان نیز دارد. این گالری، همه روزه به جز پنجشنبه ها، از ساعت 16 تا 20، به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان است. بازدید از این گالری به همراه لذت بردن از فضای حیاط آن، در حدود 45 دقیقه به طول خواهد انجامید.

گالری دلگشا

پس از بازدید از گالری هپتا، به سمت شمال پارک ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 30 قدم بردارید. گالری دلگشا که در این مکان واقع شده، دارای یک نمایشگاه و فروشگاه دو طبقه از آثار هنری است که همه روزه از ساعت 12 تا 8 شب، به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان است. از امکانات ویژه این گالری، می توان به طیف گسترده آثار هنری قابل خرید و حیاط کوچکی برای استراحت اشاره نمود. مدت زمان لازم برای بازدید از این گالری نیز در حدود 1 ساعت است.

گالری آ

آخرین مقصد شما برای بازدید، مجهزترین گالری معرفی شده در مقاله خواهد بود. گالری آ علاوه بر دو طبقه نمایشگاهی، دارای تماشاخانه و کافه است، و همه روزه به جز شنبه ها، از ساعت 14 تا 20، به صورت رایگان پذیرای علاقه مندان خواهد بود. هرچند مدت زمان بازدید از این گالری، به همراه پیاده روی برای دسترسی به آن، در حدود 1 ساعت به طول می انجامد، اما پس از خاتمه این برنامه نیم روزی، شما می توانید در کافه گالری این مجموعه به استراحت پرداخته و درباره تجربه خود از تماشای آثار هنری مختلف، به گپ و گفت و گو با همراهان خود مشغول شوید. از نکات جالب این کافه، می توان به استفاده از نام هنرمندان شاخص عرصه های مختلف، به جای شماره بر روی میزها اشاره نمود. صرف شام در این کافه در حدود 1 ساعت تا 1 ساعت و نیم به طول می انجامد و هزینه تقریبی آن، 20 تا 30 هزار تومان به ازای هر نفر است.

منبع عکس: لیما باقری

منبع: کجارو

به "گالری گردی نیمروزی در حوالی پارک هنرمندان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری گردی نیمروزی در حوالی پارک هنرمندان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید