گردشگران ایرانی هتل های شهر وان ترکیه را پُر کردند

به گزارش وبلاگ مهیار، با کاهش ارزش لیر ترکیه و همزمان با گشایش مرز زمینی و در پیش بودن تعطیلات آخر سال نو میلادی، گردشگران ایرانی که نزدیک به 2 سال گذشته به علت بسته بودن مرز زمینی امکان سفر به شهر وان را نداشتند بار دیگر طی هفته های گذشته وارد این شهر شده و برای تعطیلات آخر سال میلادی و نوروز ظرفیت 100 درصد هتل های این شهر ترکیه را رزرو نموده اند.

گردشگران ایرانی هتل های شهر وان ترکیه را پُر کردند

به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان ترک، بر اساس این گزارش، طی هفته های گذشته تعداد گردشگرانی که از ایران برای خرید و تفریح به وان می فرایند روز به روز در حال افزایش است.

بسیاری از گردشگران ایرانی سال جاری نیز مانند سال های گذشته قبل از شیوع کرونا، برای گذراندن شب سال نو میلادی، شهر وان را برای تفریح انتخاب می نمایند. این انتخاب به علت نزدیک بودن به مرز صورت می گیرد. شهر وان با مرز ایران کمتر از 1 ساعت فاصله دارد.

گردشگران ایرانی از روز ها قبل هتل ها را رزرو نموده اند و هتل های شهر وان به طور کامل برای شب سال نو رزرو شده اند.

یونس یوکسلرییس اتحادیه هتلداران شهر وان با بیان اینکه با ورود گردشگران ایرانی، شهر وان پس از 2 سال رکود در پی شیوع ویروس کرونا جان دوباره ای گرفته، گفت: به علت شیوع ویروس کرونا، ایرانی ها برای مدت طولانی نمی توانستند به کشور ما بیایند، اما با باز شدن مرز زمینی طی هفته های گذشته شمار آن ها در شهر رو به افزایش است.

او اضافه نمود: شیوع ویروس کرونا روی زندگی روزمره و گردشگری ما تاثیر زیادی گذاشت. ما در تعطیلات ویژه و رسمی در ایران و ترکیه شاهد ورود سیل گردشگران ایرانی هستیم و از این موضوع خوشحالیم. در حال حاضر رزرو هتل های ما از سوی گردشگران ایرانی به 100 درصد ظرفیت رسیده است. امیدوارم رزرو ها بیشتر گردد. البته این به این معنی است که با کاهش ارزش پول ما گردشگران بیشتری به اینجا می آیند. فکرش را بکنید، آن ها می توانند با 10 دلار در هتل اقامت نمایند و با 2 دلار غذا بخورند. هیچ جا مقرون به صرفه تر یا راحت تر از این وجود ندارد. فرصتی برای غذا خوردن به این مقرون به صرفهی حتی در کشور خودشان هم نیست. البته آن ها خرید هم می نمایند. امیدوارم ایرانی های بیشتری به اینجا بیایند.

یوکسل با اشاره به اینکه قدرت خرید گردشگران ایرانی با سقوط ارزش لیر ترکیه در مقایسه با گذشته افزایش یافته است، گفت: در حالی که چند ماه پیش هر لیر ترکیه حدود 3300 تومان بود، اما امروز این رقم به کمتر از 2200 تومان رسیده و این به معنای فرصت خرید بیشتر است.

جلال الدین باشاک مدیر هتلی در شهر وان با بیان اینکه ورود ایرانی ها به شهر وان از زمان جشنواره خرید آدینه سیاه افزایش یافته و هتل ها پر شده بود، اضافه نمود: در این مدت همه هتل های شهر وان به مدت 5 روز پر بودند. هتل ما اکنون به طور کامل برای عید نوروز رزرو شده است و مهمانان ایرانی ما از تفریحات و تفریح ها و انواع خدماتی که به آن ها ارایه خواهیم کرد، لذت خواهند برد.

منبع: فرارو

به "گردشگران ایرانی هتل های شهر وان ترکیه را پُر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران ایرانی هتل های شهر وان ترکیه را پُر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید